Rozdiel medzi jednotlivými typmi postelí

V našej ponuke môžete nájsť niekoľko typov postelí

Rozkladacie postele: postele, ktoré môžu v zloženom stave slúžiť ako sedačka. Po ich rozložení potom dostanete plnohodnotné dvojlôžko v rozmere 140, 160, 170 alebo 180. Postele obsahujú výsuvný mechanizmus s dreveným roštom. Výnimku tvorí posteľ DUO, ktorá je vybavená kovovým mechanizmom, ktorý dovolí druhú matrac schovať pod posteľ miesto úložného priestoru.

Rozkladacie kreslo: kreslo je vybavené dreveným výsuvným mechanizmom. Ponúka zaujímavo riešené sedenie aj ležanie s rozmermi 80, 140 alebo 160 x 200.

Skladacie postele: postele, ktoré sú tvorené dvoma, na sebe položenými posteľami. Rozložením tohto setu získate dve plnohodnotná jednolôžka.

- viac -

 


Vysoká čela, nízka čela, podrúčky

Väčšina rozkladacích postelí v našej ponuke dovoľuje výber rôznych výšok čiel. U posteľou môžete nájsť variant nízkeho čela, podrúčky, vysokého čela, a tiež ich kombinácie.

Nízka čela: tieto volí zákazník, ktorý nechce byť v dĺžke postele nijako obmedzovaný. Veľmi obľúbené je napr. U vyšších zákazníkov. Výška bočného čela je v tomto prípade nižšie ako je sedacia plocha matraca.

Područková čela: v prípade, že je posteľ využívaná ako sedačka, veľmi obľúbeným prvkom sú tieto stredne vysoká čela. Použitie ponúka možnosť opretie pri sedení. Toto čelo zákazníci tiež často kombinujú s čalúnenými opierkami. Tieto ešte zvýšia komfort pri sedení.

Vysoká čela: táto čela už ponúkajú skôr posteľové prevedení rozkladacieho lôžka. V prípade, že je posteľ umiestnená v rohu, vysoké čelo výborne múr ochráni proti odreniu.

- viac -

 


Rozdiel medzi jednotlivými typmi matracov

Matrace do rozkladacích lôžok ponúkajú správnu polohu pri sedení, ale aj plnohodnotnú podporu pri ležaní. Ich konštrukcia je potom prispôsobená vybranej variante postele.

Kombinácia sedák a operadlo:  možno použiť do väčšiny rozkladacích postelí. Skosené operadlo ponúka anatomicky správne sedenie a pohodlné opretie. Operadlo je zostavené z dvoch dielcov, ktoré sú spojené poťahom a v zloženom stave zopnuté zipsom. Hlavné využitie tejto kombinácie je do lôžok pre každodenné spanie. U čalúneného prevedenia možno sedadlo aj operadlo z jednej strany vybaviť spacím poťahom.

Trojdielny matrac: ponúka efektný a rýchly systém rozkladania. Nie je vhodná do lôžok s nízkymi čelami. Veľmi obľúbené riešenie pre hlavné využitie postele ako sedačky.

Štvordielny matrac: ponúka v zloženom stave anatomicky správne sedenie, opretie aj optimálnu hĺbku sedu. Používa sa do rozkladacích kresiel Quattro. U čalúneného prevedenia možno matrac z jednej strany vybaviť spacím poťahom.

- viac -

 


Úložné priestory

Úložné priestory do rozkladacích lôžok sú riešené formou zásuvky.

U postelí Klasik a Trio sa jedná o dve samostatné polené zásuvky. Tieto sú už súčasťou postele. U postelí Dopio, Sam, Move Plus a Mateo je možné zvoliť varianty postele s a alebo bez zásuvky. U týchto postelí je zásuvka jedna pod celou postelí.

U postelí Duo, Twist a Konny úložné priestory nie sú k dispozícii.